Експортні контракти на зерно, сою, сорго, суху барду, глютен і глютеновий корм в Україні і Світі, 13.09.2013

Чергова доповідь Міністерства сільського господарства США (FAS USDA) не принесла особливих новин, скоріше підтвердила очікування ринків. В результаті кукурудза подешевшала, а соя навпаки почала зростати в ціні. В цьому випадку біржові ціни в США і спотові контракти дещо різнилися в тенденціях, але настрій ринку вже відомий.

Так, можна прогнозувати подальше невелике зниження цін на кукурудзу, різноспрямовані тенденції по пшениці і коливання вгору-вниз цін на сою. Можливою новиною яка змінить тенденцію цін на кукурудзу може бути корегування посівних площ в США, яке вийде 17 вересня. Є велика імовірність, що площі все ж таки будуть меншими, але USDA збільшило врожайність кукурудзи в США і Україні. Так що невідомо чи буде від корекції площ хоч якийсь ефект. Другим фактором впливу на кукурудзяні ціни може бути фіксація прибутку спекулянтами по грудневих біржових контрактах, що призведе до відскоку цін. Але поки що форварди на кукурудзу дешевшають.

Для України ситуація мало відрізняється від попередніх років. Аграрним компаніям при продажу кукурудзи на експорт варто знати, що базиси по форвардним контрактам на листопад-грудень 2013 року вже встановилися - $23 - $25. Відповідно продаж кукурудзи в Україні на експорт по грудневому форварду (FOB-порти Чорного моря) треба розраховувати як форвард на американську кукурудзу (FOB NOLA) мінус $23 - $25, що складає $187 - $190 за тонну для українського зерна. Хоча це не дуже приємна новина, але що поробиш коли врожайний рік? Ситуацію для українських аграріїв може трохи виправити погода, а саме опади, які суттєво пригальмують жнива.

В США фермери теж не дуже раді високому врожаю кукурудзи. Прогнозується що середні ціни покупки кукурудзи у виробників за рік будуть коливатися в межах від $173 до $205 під кінець сезону. По аналогії з минулими роками можна прогнозувати, що середня за рік ціна попиту на кукурудзу в Україні на внутрішньому елеваторі складе 1400 – 1450 грн/тонна. Але сезон розпочнеться з 1000 – 1100 грн/тонна.

Приємною новиною може стати збільшення імпортної квоти на кукурудзу з боку уряду Китаю. Поки що квота на цей календарний рік (2,88 млн. тонн) вже вибрана і переробники активно скуповують американське сорго. Очікування трейдерів вже зросли з 800 тисяч тонн до 1 млн. тонн імпорту Китаєм до кінця 2013 року. Сорго, на відміну від кукурудзи, не обмежено квотами. Через це ціни на сорго в США на $20 вище ніж на кукурудзу. Крім того, із 10 млн. тонн сорго, вирощених цього року в США, від 30% до 40% піде на експорт і це не задовольнить увесь світовий попит. Може дійсно був правий Нібулон???

Ще одною приємною звісткою стали наміри Тайваню, викладеними в угоді, придбати 5 млн. тонн американської кукурудзи і 500 тисяч тонн сухої кукурудзяної барди (DDGS) протягом наступних двох років. І хоча така кількість барди усього 3% від загального експорту барди із США, але це відповідає майже 1,5 млн. тонн кукурудзи.

Ціни нового врожаю кукурудзи в США на експорт протягом минулого тижня впали ще на $3 (таблиця 2). Форварди на американську кукурудзу з поставками в листопаді 2013 року зменшилися на $5. Контракти на українську кукурудзу з поставками в вересні подешевшали на $5 (FOB порти Чорного моря).

Соя на світових ринках показує непогані тенденції. Після доповіді USDA біржові ціни стрімко зросли хоча спотовий ринок в очікуванні нового врожаю. Трейдери дуже переймаються затримками в поставках нового врожаю на рики та зростанням світового попиту на боби. Тиждень по експортних контрактах в США закінчився символічним зниженням цін. Аргентинський і український ринки відреагували адекватно – ціни в портах і на FOB зросли. Крім того, жнива в Україні затримуються що теж відображається на цінах.

За тиждень американська соя в портах подешевшала на $3, аргентинська соя зросла на $10, українська соя в портах додала в ціні зразу $31. Українські експортери і переробники поки що тримають майже однакові ціни, які коливаються в діапазоні 3800 – 4000 грн. Якщо так з погодою буде і надалі, ціна в жовтні-листопаді підніметься до 4200 грн, що дуже непогано для початку сезону. Але усі переробники в Україні обіцяють запуститися з 1 жовтня, що зробить невеликий ажіотаж на рику сої. Хоча з іншого боку два нових підприємства ще достатньо «сирі» для повноцінної роботи – одне з причин технологічного характеру, інше – дуже невдале кадрове рішення щодо директору заводу.

Світовий ринок пшениці за минулий тиждень показав різноспрямовані тенденції. Так, ординарна і фуражна пшениця показали чергове падіння цін – рясні дощі в Північній півкулі додали обсяги, хоча знизили якість. Крім того, попит на американську озиму м'яку і тверду пшеницю (SRW і HRW) впав. За тиждень експорт ординарної та фуражної пшениці із США впав на 19% порівняно з позаминулим тижнем – конкуренція з боку інших країн залишається високою.

А ось попит на якісну пшеницю з високим складом білку (13% - 14%) починає зростати. Фактично цього року світова пропозиція якісної пшениці знизиться бо пропонують її не так багато країн – США, Канада, Україна, частково Франція і частина штатів Австралії. Казахстан, який теж може запропонувати таку пшеницю, завдяки «старанням» Росії перетворився на регіонального гравця і вже не може впливати на світовий ринок. Крім того ціна на казахську пшеницю в портах на Каспії м’яко кажучи не конкурентоспроможна. 

За тиждень ціна при експорті американської озимої м’якої і твердої пшениці (SRW і HRW) впала на $7 і $4,5 відповідно. Українська фуражна пшениця на експорт залишилася без змін. Французька та українська мукомельна пшениця за минулий тиждень прибавили в ціні $1 і $5,5 відповідно. При цьому українська продовольча пшениця з показником білку 11,5% коштує в середньому $240, а з білком 12%-12,5% виросла до $250 в середньому.

Для української продовольчої пшениці базис для поставок в листопаді-грудні 2013 року складає $50 - $51, що дорівнює вартості форвардних контрактів в межах $257 - $261. Для української фуражної пшениці базиси на листопад-грудень 2013 року складають $32 - $24, що відповідає форвардам по $235 - $243. Тому ми не радимо поспішати продавати пшеницю 1 і 2 класів принаймі до ціни в портах (СРТ-порт) 1900 грн.

Ціни нового врожаю кукурудзи в США на експорт протягом минулого тижня впали ще на $3 (таблиця 2). Форварди на американську кукурудзу з поставками в листопаді 2013 року зменшилися на $5. Контракти на українську кукурудзу з поставками в вересні подешевшали на $5 (FOB порти Чорного моря).

Експортні контракти на український ячмінь нового врожаю 2013 року за тиждень не змінилися в ціні. Французький ячмінь в портах подорожчав на $6,5. Форварди на український ячмінь на листопад-грудень вже розраховуються з базисом $8 - $10 до фуражної пшениці.

Сорго нового врожаю із США подешевшало до $235 - $237 (в портах Мексиканської Затоки, США) з поставками в вересні-листопаді 2013 року.

 

Соєвий шрот із сої старого врожаю в портах США (експорт) за тиждень подорожчав на $7. Соєвий шрот з Аргентини в портах подорожчав на $17. Бразильський шрот в своїх портах подорожчав на $10.

Вартість сухої барди (DDGS) із США за тиждень подешевшала – покупці відчувають що скоро на ринок потрапить барда нового врожаю. Попит знизився, покупці беруть тільки на нагальні потреби сьогодення. Хоча пропозиція барди на ринку США і, відповідно, світовому ринку залишається обмеженою, покупці воліють укладати контракти на жовтень-грудень 2013 року та на весну 2014 року.

Вартість глютенового корму і глютену показали тенденції, споріднені з напрямком руху цін на соєвий шрот – глютен і глютеновий корм подорожчали, хоча обсяги експорту глютену дещо знизилися завдяки Єгипту. Вартість глютенового корму на цьому тижні повинна впасти – результат прямої конкуренції з боку пшеничних висівок з регіону Чорного моря на ринках країн Середземномор’я. На минулому тижні US Grains Council заявив що Алжир вперше прийняв карго із США з вантажем сухої барди і глютенового корму.

Ціна в портах Мексиканської Затоки (США) сухої барди (DDGS) з поставками в вересні 2013 року подешевшали на $11 в середньому. Глютен (CGM) американського виробництва подорожчав на $30 (FOB порти Мексиканської Затоки). Ціна на глютеновий корм (CGF) із США за тиждень зросла на $10 (FOB).

Источник http://www.agriagency.com.ua/events/10370.html

 

 

Украинские аграрии распродают новый урожай по повышенным ценам

подробнее

И.о. президента Украины подписал закон, отменяющий сертификацию зерна и зерновых складов

подробнее

МЭРТ Украины внес в парламент законопроекты по синхронизации стандартизации товаров с нормами ЕС

подробнее

Индия и Китай вытесняют других импортеров украинского подсолнечного масла

подробнее

Перспективи українського експорту зернових

подробнее

Оценка потерь аграрного экспорта из-за стран СНГ

подробнее

Сою хочуть "обкласти". А даремно! – УАК

подробнее

Закупочные цены на зерно в Украине побили исторический рекорд

подробнее

Польша и Словакия заинтересованы экспортировать украинское зерно железнодорожным транспортом

подробнее

Біржові ціни на зернові зросли, а на сою та соєвий шрот знизились

подробнее

"Райз" намерен купить 92,8% "Сумыхимпрома"

подробнее

Около 28% рекордного экспорта украинской кукурузы в декабре пришлось на долю стран Восточной Азии

подробнее

Китай продолжает наращивать объемы импорта украинского подсолнечного масла

подробнее

Арбузов прогнозирует рекордный урожай зерновых в 2014 году

подробнее

Клименко не меняет убеждений, но по НДС проконсультирует

подробнее

У 2013/ 14 МР Китай почав імпортувати сою і ріпакову олію з України

подробнее

В Украине дорожают семена подсолнечника

подробнее

На украинском рынке соевого жмыха продолжается рост цен

подробнее

Світові ціни на зерно, сою, суху барду, глютен і глютеновий корм в Україні і Світі - 31.01.2014

подробнее

Зернова логістика в Україні монополізована

подробнее

Всего страниц: 118 Страницы: 1 | 2 | 3 > >>